WordPress Gelişmiş Metin Editörü (TinyMCE Advanced)WordPressin kendi standartında gelen TinyMCE’nin basit versiyonu. Basitleştirmek uğruna kuş kadar bırakılmış metin editörümüze TinyMCE Advanced Eklentisi sayesinde bir çok buton ekleyebiliyoruz. Office programlarında kullandığımız butonların neredeyse tamamı eklenti sayesinde blogumuza geliyor. Yazıyı sayfalama, üstlü sayılar, smileyler, arama butonu, tablolama butonları, hizalama butonları, layer ekleme, tarih ve zaman ekleme gibi Word’den alışık olduğumuz bir çok butonu eklenti sayesinde kullanabiliyoruz.

Yazım editörünüzde görüntülenmesini istediğiniz butonları admin menünüzdeki Ayarlar sekmesinin altındaki TinyMCE Advanced seçeneğinden seçeceksiniz.

Eklentiyi buradan indirip, wp-content/plugin klasörünün altına yükledikten sonra tek yapmanız gereken admin menünüzdeki Eklentiler sekmesinde eklentiyi aktif hale getirmek.

TinyMCE Advanced Eklentisi

WordPress Eklentisiz Tweet Gösterme başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.Etiketler: , , , ,

Comments (1)

  • Cem Akbulut

    Çok teşekkür ederim efendim sağolun sayenizde benim gibi acemiler için sorun olan bir problemi de çözmüş olduk.

    Cevapla

Yorum Gönder

manset25
WordPress .htaccess Hataları ve Düzenlenmesi

Bu yazıda WordPress .htaccess düzenlemeleri için gerekli olan popüler kodları göreceğiz. Browser cache kullanarak önbellekleme...

Kapat