WordPress Yandex Haber Sistemine Kayıt Eklentisi (Yandex News)Öncelikle sitenizin Yandex’in teknik yeterliliğine hazır hale gelmesi gerekiyor.

-Siteniz hızla açılmalı… Site ana sayfanızda dışarıdan veri çağıran uygulamaları mümkünse kapatın (facebook, maç bilgisi çağıran eklentiler gibi). Son girdiğiniz yazılarda dışarıdan veri çağıran içerikleri azaltın ya da kaldırın (Örnek, farklı bir siteden foto galeri linkleri yükleyerek bir galeri oluşturduysanız bu, o içeriğin açılmasını geciktirir).

-Gereksiz eklentileri kaldırın. Site hızınızı etkileyen, gereksiz ya da yardımcı eklentileri kaldırın ve site hızınızı arttırmanın yollarını arayın. Yüzde 90′a yaklaşan bir başarı yakalamaya çalışın.

-WP ayarlarda ‘Genel’de ‘Zaman Dilimi’nde UTC +3’ü ayarlayın.

-Yandex News kendi botları için sitenizde bir RSS istiyor. Bu eklentiyi kurun ve en üstte çıkan linki tıklayın. Link 10 saniyeden önce açılıyorsa sorun yok. Daha geç açılıyorsa, sitenizi hızlandırın.

Yandex News Eklentisi

Eksikleri giderdiniz, eklenti başarı ile çalıştı ve performans aldıysanız sıra sitenizi kaydettirmeye geldi.

-Yandex’in destek@haber.yandex.com.tr adresine siteniz ile ilgili bilgi, amacınızı, beklentilerinizi, farkınızı anlatan çok da uzun olmayan bir mail yazın.

-Sizden Yandex RSS linkini ve sitenin kendi RSS linkini; siteniz için tanıtım yazısı isteyecek. Bunları mail attığınızda size en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

WordPress Gelişmiş Metin Editörü (TinyMCE Advanced) başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.Etiketler: , , , , , ,

Comments (1)

Yorum Gönder

manset37
WordPress Yazıları Sıralama

WordPress’de kategori veya anasayfada yazıların tarih, yazar ve alfabetik sıraya göre sıralamayı göstereceğiz. Araştırma yapmıştım...

Kapat