WordPress’te Varsayılan Avatarı DeğiştirmeWordpress ile birlikte gelen varsayılan (default) olarak gelen avatarı muhtemelen biliyorsunuz. Bilmeyenler için kısaca bilgi vereyim. Sitenizdeki yazılarınıza yorum yapan kişilerin avatarları (resimleri) yoksa WordPress’in kendi içerisinde gelen varsayılan resim kullanılır. Bu resmi daha güzel bir resimle nasıl değiştireceğinizi göstereceğim.

Yapacağınız işlem son derece basit. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kodları, kullandığınız temanın içerisindeki functions.php dosyasının içine eklemek.

1
2
3
4
5
6
add_filter( 'avatar_defaults', 'newgravatar' );
function newgravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = get_bloginfo('template_directory') . '/images/yorum-resmi.gif';
$avatar_defaults[$myavatar] = "My Avatar";
return $avatar_defaults;
}

Kodları ekledikten sonra /images/yorum-resmi.gif isimli yeri kendinize göre düzenleyin ve kaydedin. Resminizi de temanızın içerisindeki images klasörünün içine kaydedin.

Bütün bu işlemleri doğru yaptıysanız temanızın yönetim panelinden Ayarlar > Tartışma kısmına gidin. Eklediğiniz resim en altta gözükecek. Resminizi seçin ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın…

WordPress JPEG Sıkıştırma Oranı Nasıl Değiştirilir? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.Etiketler: , ,

Comments (1)

Yorum Gönder

9
WordPress İle E-Dergi Oluşturun (Page Flip Image Gallery Eklentisi)

Page Flip Image Gallery Eklentisi sayesinde WordPress ile E-Dergi oluşturmak çok kolay! Eklentinin özellikleri: Resim...

Kapat